Komunikat 8,9

Komunikat nr 9/2019

III Eliminacyjne Zawody Spławikowe do Mistrzostw Koła PZW  nr 5 Warszawa Praga – Północ w kategorii seniorów

Zarząd  Koła PZW nr 5  informuje, iż  w sobotę 08 czerwca 2019 r. na rzece Wiśle w Warszawie przy KS „Spójnia”  organizuje III EZ Spławikowe do Mistrzostw Koła nr 5, które zostaną przeprowadzone w oparciu o Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego. Zawody zastaną rozegrane w jednej 4-godzinnej turze, w kategorii seniorów (kobiet i mężczyzn)  i  stanowić będą podstawą do klasyfikacji „Wędkarz Roku 2019”.

Zbiórka  zawodników i zapisy na zawody o godz. 7.00 na  parkingu przy KS „Spójnia” , gdzie następnie zostanie przeprowadzona odprawa  techniczna zawodów i losowanie stanowisk wędkarskich. Z uwagi na brak możliwości dojazdu samochodami osobowymi bezpośrednio nad łowisko, zaleca  się  użycie wózków  do transportu sprzętu wędkarskiego.  Członków  Koła PZW nr 5 serdecznie zapraszamy.

Informacje dodatkowe – kol. Wiesław Myszkowski tel. 603-041-450

Z wędkarskim pozdrowieniem.     

   Zarząd Koła PZW nr 5   

Warszawa Praga - Północ 

Komunikat nr 8/2019

Towarzyskie  Zawody  Spławikowe   Koła PZW  nr 5  Warszawa Praga – Północ  dla dzieci U-15 „Dzień Dziecka z wedką”

Zarząd  Koła PZW nr 5  informuje, iż w dniu 01 czerwca 2019 r.  organizuje Towarzyskie Zawody Spławikowe  dla dzieci  i młodzieży „Dzień Dziecka z Wędką”, któte zostaną rozegrane na Jeziorze Pomocnia  w Błędowie k. Pomiechówka  (Współrzędne GPS: N 52°32'32,78''  E 20°40'42.20'').  Powyższe zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego, w kategorii wiekowej do 15-tu lat.  Uzyskane wyniki będą podstawą do prowadzonej klasyfikacji  Wędkarz Roku 2019.

Zbiórka  dzieci i obowiązkowo ich  opiekunów prawnych o godz. 8.00 na przystani w Ośrodku Wędkarskim „POMOCNIA”, gdzie zostanie przeprowadzona odprawa  techniczna zawodów i losowanie stanowisk wędkarskich.

Uwaga!

Dzieci do 14-tego roku życia są zwolnione z obowiązku posiadania Karty Wędkarskiej i mogą uczestniczyć w imprezie na zasadach Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb -  pkt. II.5, II.6a oraz II.7. Od wszystkich zawodników niepełnoletnich wymagane jest dodatkowo wypełnione oświadczenie opiekuna prawnego, którego wzór w załączeniu. Ryby dominujące w łowisku: płoć, wzdręga, karaś, leszcz, karp, okoń i lin.

Możliwa pomoc na miejscu w przygotowaniu zanęt przez doświadczonego instruktora, a także możliwość wypożyczenia nieuzbrojonej wędki  tzw. ”bata”, - bez przygotowanego zestawu do łowienia - o zalecanej długości 5 i 6 metrów.

Dzieci, młodzież i ich opiekunów, a w szczególności Członków Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej Koła PZW nr 5 Warszawa Praga – Północ serdecznie zapraszamy.

Informacje dodatkowe – kol. Wiesław Myszkowski tel. 603-041-450

oświadczenie

Z wędkarskim pozdrowieniem.     

Zarząd Koła PZW nr. 5

Warszawa Praga – Północ