Komunikat nr 15, 16/2019

Komunikat nr 16/2019

Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa  Koła PZW nr 5

Warszawa Praga – Północ

Zarząd  Koła PZW nr 5  informuje, iż  w dniu 28 września  br. planuje organizację Towarzyskich  Zawodów Spinningowych   w  kategorii OPEN  o  „Puchar Prezesa Koła PZW nr 5 Warszawa Praga-Północ” na jeziorze Roś z bazą noclegową w O.W.”Wodnik”,  Rybitwy 11.

Powyższe zawody zostaną rozegrane w oparciu o Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego, w jednej 7-godzinnej  turze, z łodzi wiosłowych. Dopuszcza się możliwością wyposażenia łodzi przygotowanych przez organizatora w silniki spalinowe lub elektryczne o maksymalnej mocy do 4 KM.  Po uprzednim zgłoszeniu organizatorowi  istnieje również  możliwość korzystania z własnej łodzi z silnikiem. Powyższe zawody zaliczane są do klasyfikacji „Wędkarz Roku  2019”.

UWAGA! 

Transport własny.  Organizator zapewnia możliwość  zakwaterowania w w/w ośrodku od piątku 27 września od godz. 14.00 do niedzieli 29 września 2019 r.  do godz. 12.00 oraz wieczorny grill w dniu zawodów. Pozostałe posiłki we własnym zakresie.

Zapisy na zawody przyjmuje  Zarząd Koła nr 5 w środę 11 i 18 września br.  w „Domu Wędkarza” w Warszawie  przy  ul. Twardej 42, pokój nr 4 w godz. 17.00 – 19.00 lub telefonicznie 603 041 450 kol. Wiesław Myszkowski.  Po tym terminie zgłoszenia  na zawody przyjmowane nie będą.  Ilość miejsc ograniczona. Pierwszeństwo udziału w zawodach przysługuje zawodnikom sklasyfikowanym już w rankingu Koła nr 5 ”Wędkarz Roku 2019”,  w dyscyplinie spinningowej.

Członków Koła PZW nr 5 Warszawa Praga – Północ serdecznie zapraszamy.

 Z wędkarskim pozdrowieniem   

Zarząd Koła PZW nr. 5

Warszawa Praga – Północ

Komunikat nr 15/2019

Towarzyskie  Zawody  Spławikowe   Koła PZW  nr 5  Warszawa Praga – Północ  dla dzieci U-15

Zarząd  Koła PZW nr 5  informuje, iż w dniu 21 września 2019 r.  organizuje Towarzyskie Zawody Spławikowe  dla dzieci  i młodzieży, które zostaną rozegrane na Jeziorze Pomocnia  w Błędowie k. Pomiechówka  (Współrzędne GPS: N 52°32'32,78''  E 20°40'42.20'').  Powyższe zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb i Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego, w kategorii wiekowej do 15-tu lat.  Uzyskane wyniki będą podstawą do prowadzonej klasyfikacji  Wędkarz Roku 2019.

Zbiórka  dzieci i obowiązkowo ich  opiekunów prawnych o godz. 8.00 na przystani w Ośrodku Wędkarskim „POMOCNIA”, gdzie zostanie przeprowadzona odprawa  techniczna zawodów i losowanie stanowisk wędkarskich.

Uwaga!

Dzieci do 14-tego roku życia są zwolnione z obowiązku posiadania Karty Wędkarskiej i mogą uczestniczyć w imprezie na zasadach Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb -  pkt. II.5, II.6a oraz II.7. Od wszystkich zawodników niepełnoletnich wymagane jest dodatkowo wypełnione oświadczenie opiekuna prawnego, którego wzór w załączeniu. Ryby dominujące w łowisku: płoć, wzdręga, karaś, leszcz, karp, okoń i lin.

Możliwa pomoc na miejscu w przygotowaniu zanęt przez doświadczonego instruktora, a także możliwość wypożyczenia nieuzbrojonej wędki  tzw. ”bata”, - bez przygotowanego zestawu do łowienia - o zalecanej długości 5 i 6 metrów.

Dzieci, młodzież i ich opiekunów, a w szczególności Członków Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej Koła PZW nr 5 Warszawa Praga – Północ serdecznie zapraszamy.

Informacje dodatkowe – kol. Wiesław Myszkowski tel. 603-041-450

O Ś W I A D C Z E N I E   

Z wędkarskim pozdrowieniem   

Zarząd Koła PZW nr. 5

Warszawa Praga – Północ